Jaki samochód do 30 tys. wybrać? Zakup auta w budżecie 30000 zł

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zakup auta dla większości rodzin był niewątpliwie wydarzeniem. Standardem dla średnio zamożnej pary z dziećmi był jeden pojazd, który służył głównie do pracy. Rynek samochodów używanych w tamtych czasach obfitował w wiele modeli budżetowych takich jak volkswagen, skoda czy opel.

Samochody używane w cenie 30 tys. zł. były zarezerwowane dla niewielkiej grupy społeczeństwa, która mogła sobie na taki zakup pozwolić. Pojazdami w takich cenach poruszali się jedynie dobrze prosperujący przedsiębiorcy, dzieci bogatych rodziców, gwiazdy czy sportowcy.

Wtedy jeszcze w cenie, o której mówimy, można było sobie pozwolić na nowy samochód ze standardowym wyposażeniem, można powiedzieć, że w tej sprawie niewiele uległo zmianie, gdyż ceny wzrosły dwukrotnie razem ze średnią wypłatą przeciętnego polaka.

Zakup auta w budżecie 30000 zł

Dziś zakup samochodu do 30000 zł nie jest ani niczym nadzwyczajnym, ani nieosiągalnym dla typowego Kowalskiego. Nie dość, że cena nie stanowi w żaden sposób problemu, to jeszcze w porównaniu z czasem sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej wybór aut wzrósł o kilkaset procent. Przede wszystkim na korzyść rynku aut używanych zadziałały otwarte granice. Dodając do tego rosnący popyt, który jest tu wynikiem wzrostu gospodarczego i podniesienia standardu życia wśród polskich rodzin.

Teraz średnio w każdym polskim domu znaleźć możemy przynajmniej dwa auta, gdzie standard teraz to jeden pojazd dla każdej osoby posiadającej w domu prawo jazdy. Skoro kwota, jak i dostępność nie jest problemem, to już mnogość wyboru może zgubić większość osób, które chcą dokonać zakupu.

Jaki samochód do 30000 zł kupić?

Jest to zależne przede wszystkim od potrzeb i okoliczności. Jeżeli kupujemy nasz pierwszy samochód, będąc młodym kierowcą, który nie myśli jeszcze o rodzinie i poważnym życiu, należałoby się zastanowić nad komfortem jazdy i bezpieczeństwem. Wiadomo, że osoba, która niedawno uzyskała uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie będzie tak obyta i pewna siebie podczas jazdy lub sytuacji krytycznej, gdy to właśnie doświadczenie decyduje o tym, czy dojdzie do wypadku, czy nie.

Osoba, która jest głową rodziny, poważną osobą, która od czasu do czasu wybiera się na rodzinne zakupy, kilka razy w roku odwiedza rodzinę czy jedzie na wakacje, potrzebuje w większości przypadków auta kombi, gdzie bagażnik zazwyczaj jest minimum dwa\ razy pojemniejszy niż w sedanie.

Osoba potrzebująca pojazdu jako narzędzie do pracy powinna postawić przede wszystkim na parametry, których potrzebuje, jak i spalanie, które podczas codziennej jazdy do pracy, czy właśnie w pracy, gdzie w tym przypadku pojazd jest jej częścią, różnica w spalaniu z pozoru nieznaczna, w rozliczeniu miesięcznym czy rocznym stanowić może ogromną różnicę.

Z kolei kupując auto dla kobiety, które ma jej służyć głównie do poruszania się po mieście, zakupów, rekreacyjnie, trzeba przede wszystkim zadbać o komfort jazdy, wygodę, bezpieczeństwo i liczyć się ze zdaniem kobiety, czyli faktycznego użytkownika pojazdu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!