Ford Mondeo – „nowa” nowość?

Oficjalne zdjęcia nowego Forda Mondeo po liftingu już są. Samochód zadebiutuje na tegorocznym sierpniowym Motor Show w Moskwie.

Całkiem nowy Mondeo? – nie do końca… Zmian jest niedużo i są podobne do tych, które dotknęły modele S-MAX i Galaxy – czyli nieco przeprojektowany przód, nowy grill, światła LED przednie i tylne do jazdy dziennej oraz nowy spoiler.

Wersja po liftingu będzie dostępna zarówno jako 4- lub 5-drzwiowy hatchback, jak i kombi. Opcje zasilania obejmują nowe jednostki EcoBoost, tj. 2,2-litrowy silnik TDCi o mocy 200 KM i 2,0-litrowy silnik o mocy 240 KM, który dzięki dwusprzęgłowej przekładni PowerShift umożliwia utrzymanie emisji CO2 na poziomie 179g/km.

Jeśli chodzi o wyposażenie standardowe to, Mondeo będzie miał kilka dodatkowych funkcji, tj. LDW (Lane departure warning ostrzeganie przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu), Blind Spot Information (system informacji „martwego” pola w pojeździe) oraz DAC (Driver Alert Control, który ostrzega o niestandardowym zachowaniu kierowcy – innym niż zazwyczaj).

Ceny Forda Mondeo nie są jeszcze znane, ale samochód będzie dostępny dla Europejczyków od września.

 

Ford Mondeo – nowa nowość?

Oficjalne zdjęcia nowego Forda Mondeo po faceliftingu już są. Samochód zadebiutuje na tegorocznym sierpniowym Motor Show w Moskwie.

Całkiem nowy Mondeo? – nie do końca… Zmian jest niedużo i są podobne do tych, które dotknęły modele S-MAX i Galaxy – czyli nieco przeprojektowany przód, dzienne światła LED przednie i tylne oraz nowy spoiler.

Wersja po liftingu będzie dostępna jako 4- lub 5-drzwiowy hatchback. Opcje zasilania obejmują nowe jednostki EcoBoost, tj. 2,2-litrowy silnik TDCi o mocy 200 KM i 2,0-litrowy silnik o mocy 240 KM, który dzięki przekładni PowerShift umożliwia utrzymanie emisji CO2 na poziomie 179g/km.

Jeśli chodzi o wyposażenie standardowe to, Mondeo będzie miał kilka dodatkowych funkcji, tj. LDW (Lane departure warning – ostrzeganie przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu), Blind Spot Information (system informacji „martwego” pola w pojeździe) oraz DAC (Driver Alert Control, który ostrzega o niestandardowym zachowaniu kierowcy – innym niż zazwyczaj).

Ceny Forda Mondeo nie są jeszcze znane, ale samochód będzie dostępny od września dla Europejczyków.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!