Dacia Dokker – niespodziewana nowość

Tuż po premierze minivana Lodgy, Dacia zdecydowała się na zaprezentowanie kolejnego modelu, który poszerzy jej ofertę. Dacia Dokker zadebiutowała bez medialnego szumu, podczas targów Casablanca Motor Show w Maroku.
Dacia Dokker Maroko będzie także miejscem produkcji Dokkera.

Dacia Dokker – co to takiego

Na pierwszy rzut oka nowy twór Dacii budzi skojarzenia z modelem Lodgy oraz z Renault Kangoo. Z obydwoma tymi samochodami jest technologicznie związany. W porównaniu do Logdy, nadwozie jest nieco wyższe i zakończone w bardziej kanciasty sposób. Poza tym auto korzysta z tej samej płyty i niemal nie różni się designem nadwozia i wnętrza. Samochód może być vanem dostawczym lub osobowym. Maksymalnie może przewieźć siedem osób. Praktycznym rozwiązaniem są przesuwane tylne drzwi.

Dokker – hit dla firm

Nie znamy jeszcze wersji silnikowych Dokkera. Prawdopodobnie będą one zbliżone do tego, co oferuje Dacia w przypadku Lodgy.

Dacia Dokker w Polsce

Dokker już za kilka tygodni wejdzie do sprzedaży na rynku marokańskim. Niedługo później zadebiutuje na wybranych rynkach europejskich, prawdopodobnie także w Polsce. Tu może stać się silną konkurencją dla dostawczych minivanów. Największym atutem Dokkera będzie niska, prawdopodobnie najniższa w segmencie, cena.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!