Czy wynajmując auto trzeba mieć dodatkowe ubezpieczenie?

Wynajem samochodu to bardzo dobra opcja użytkowania pojazdu, która zyskała popularność i wielu zwolenników na całym świecie. Dzięki wynajmowi możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, ale jak zabezpieczyć wypożyczone auto na przykład od jego kradzieży czy uszkodzenia? Ten artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na te pytania.

dodatkowe ubezpieczenie auta

Czy można wykupić ubezpieczenie samochodu na wynajem

Wypożyczalnie samochodów działają prawie na całym świecie i zasady wynajmowania samochodów dla klientów są podobne. Każda wypożyczalnia samochodów, jako właściciel tego auta, ma obowiązek wykupić podstawowe ubezpieczenie samochodu czyli OC. Tak więc w momencie wypożyczenia pojazdu musi ono posiadać takie ubezpieczenie. Wypożyczając samochód poproś pracownika wypożyczalni o okazanie dowodu zakupu takiej polisy. Ważne jest abyś sprawdził czy wypożyczenie samochodu obejmuje też dodatkowe ubezpieczenie AC czyli autocasco. Ubezpieczenie to zapewni Ci ochronę w przypadku kradzieży pojazdu, uszkodzenia samochodu czy w przypadku spowodowania kolizji. Dzięki temu nie będziesz musiał pokrywać kosztów związanych ze szkodą z własnej kieszeni. Ponieważ dodatkowe ubezpieczenie samochodu jest dobrowolne upewnij się czy auto które zamierzasz wynająć jest objęte ubezpieczeniem AC w cenie wynajmu. Jeśli nie posiada takiego ubezpieczenia będziesz musiał wykupić je na własną rękę lub wynająć taki samochód, który je posiada. Na stronie http://kalkulatoroc.org.pl/ możesz w prosty sposób obliczyć ile wyniesie Cię zakup takiego ubezpieczenia.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czyli NNW obejmuje ubezpieczenie osobiste i komunikacyjne. Ubezpieczenie to chroni Cię w wyniku następstw spowodowanego wypadkiem, którego konsekwencjami są między innymi: koszty leczenia, rehabilitacji, zbiegów, operacji itp. Każde dodatkowe ubezpieczenia dają Ci niezbędną ochronę podczas użytkowania każdego samochodu objętego tym ubezpieczeniem, w tym także wynajętego samochodu.

Jak działa ubezpieczenie auta na wynajem?

Ubezpieczenie pozwala właścicielowi – w tym wypadku wypożyczalni samochodów – zabezpieczyć się przed różnego rodzaju szkodami powstałym podczas wypożyczenia go. W razie utraty samochodu w wyniku kradzieży taki pakiet ubezpieczenia zapewnia wypłatę odszkodowania. Wynajmując samochód musisz pamiętać, że ubezpieczenie nie jest zabezpieczeniem na każdą sytuację. W warunkach umowy znajdziesz zapisy, które zwalniają towarzystwo ubezpieczeniowe od odpowiedzialności na przykład wtedy, gdy prowadziłeś auto pod wpływem środków odurzających czy dopuściłeś się rażących zaniedbań itp. Polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje też uszkodzeń wnętrza samochodu oraz bagażnika gdy to Ty je spowodujesz. W takim przypadku koszty z tym związane zostaną pokryte z wkładu własnego (kaucji).

Dlaczego ubezpieczenie wynajmowanego samochodu to dobre rozwiązanie?

Wykup ochrony ubezpieczeniowej to dobre rozwiązanie ponieważ chroni i zabezpiecza Cię w wielu sytuacjach, które mogą Cię spotkać w czasie użytkowania samochodu. Ubezpieczenie assistance pozwoli Ci ograniczyć stres w przypadku awarii w wynajmowanym samochodzie. Ubezpieczenie samochodu na wynajem to dobre rozwiązanie ponieważ w przypadku kradzieży nie będziesz musiał zwracać pieniędzy za samochód. Na rynku jest wiele firm oferujących ubezpieczenia. Przed wypożyczeniem samochodu zawsze uważnie przeczytaj warunki oraz umowę takiego najmu, pozwoli Ci to uniknąć ukrytych kosztów lub zapisów, które mogłyby narazić Cię na straty.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!