Co może nam zaoferować szkoła nauki jazdy?

W dzisiejszych czasach nie da się żyć bez samochodu. Dlatego prawo jazdy jest niezbędne każdemu. W szkole nauki jazdy zdobędziemy prawo jazdy nie tylko do celów prywatnych. Możemy także poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu mamy szansę na ciekawą i dobrze płatną pracę. 

  1. Jak zdobyć prawo jazdy?
  2. Prawo jazdy kategorii C
  3. Kursy UDT 

Co może nam zaoferować szkoła nauki jazdy

Jak zdobyć prawo jazdy?

Miejscem, w którym wyrobimy sobie wymarzone „prawko” jest  szkoła nauki jazdy.  Placówki te oferują rozmaite rodzaje kursów. Fani motocykli mogą skorzystać z kursu prawa jazdy kategorii A. Taki dokument uprawnia do jazdy motocyklem lub/i motocyklem z przyczepą, której waga jest mniejsza niż sto kilogramów. 

Największą popularnością cieszą się szkolenia na prawo jazdy kategorii B. Jego ukończenie daje nam możliwość prowadzenia zwykłego samochodu osobowego, do którego można dołączyć niewielką przyczepę. Jej masa nie powinna przekraczać 3,5 tony. „Prawko” kategorii B nie pozwala jednak jeździć motocyklem ani prowadzić autobusu. 

Aby zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B trzeba mieć ukończone 17 lat oraz pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów, jeśli kandydat na kierowcę jest niepełnoletni. Kursy prawa jazdy na motocyklach adresowane są zaś do osób powyżej 24. roku życia. Trzeba także przejść badania lekarskie, wykluczające przeciwwskazania do podjęcia nauki.

Prawo jazdy kategorii C 

Prawo jazdy kategorii C umożliwia zdobycie zawodu kierowcy. O takim dokumencie marzył Leszek, bohater popularnego niegdyś serialu „Daleko od szosy”. Obecnie nie stanowi to większego problemu. Ukończenie kursu pozwala na prowadzenie pojazdów ważących więcej niż 3,5 tony, ciągników, ale nie autobusów. Można za to bez przeszkód jeździć ciężarówkami z naczepami. O tym jakie wymagania trzeba spełnić, by zapisać się na taki kurs dowiemy się tutaj: https://gsszkolenia.pl/prawo-jazdy/kategoria-c/

Prawo jazdy kategorii C

Kursy UDT

Szkoły nauki jazdy oferują także specjalistyczne kursy UDT.  W ofercie placówek szkoleniowych znajdują się kursy dla przyszłych operatorów wózków widłowych. Obsługa takiej maszyny wymaga niezwykłej precyzji i koordynacji ruchów. Można także skorzystać ze szkolenia dla operatorów podestów ruchomych, jakie czasem można zobaczyć, gdy pracownicy naprawiają umieszczone wysoko urządzenia elektryczne. Można też zdobyć uprawnienia na wykorzystywane w fabrykach suwnice i wyciągarki. Dla najodważniejszych, bez lęku wysokości, dostępne są kursy dla operatorów dźwigów – żurawi wieżowych, samojezdnych i hydraulicznych. Ukończenie kursu UDT ułatwi znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!