BMW X7 — czy naprawdę jest aż tak duży?

Najpopularniejsza bawarska marka samochodów stworzyła BMW X7 z myślą o amerykańskim upodobaniu do imponujących rozmiarów. Ten największy we flocie BMW SUV w swoim pojemnym i obszernym wnętrzu pomieści nawet 7 osób. Choć imponuje rozmiarami i mnóstwem przestrzeni dla pasażerów, na drodze sunie lekko niczym sportowe coupé, a niedogodności związane z parkowaniem rekompensują nowoczesne systemy wyręczające kierowcę w krytycznych sytuacjach.

BMW X7

Z miłości do wielkości

Projektując nowe BMW X7, inżynierom z Bawarii przyświecała motywacja zawojowania rynków amerykańskiego i chińskiego. W efekcie nowy model z serii 7 przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. SUV o długości ponad 5 metrów, szeroki na 2 metry i wysoki na ponad 180 centymetrów robi wrażenie nawet na pełnych dużych samochodów drogach w Stanach Zjednoczonych. Na polskich szosach BMW X7 można dostrzec niezwykle rzadko, ale każdy, kto zdecydował się na ten model, na pewno tego nie żałuje. Imponujące rozmiary przekładają się na wygodę i przestronność wnętrza, a możliwość zabrania w podróż dwóch dodatkowych pasażerów, jest zaletą dla miłośników długich wycieczek w większym gronie.

Klasa biznes na czterech kołach

Największy samochód w szerokiej palecie modeli BMW zachwyca przestronną kabiną. Dotychczasowi posiadacze mniejszych samochodów poczują się, jakby przesiedli się z ciasnej klasy ekonomicznej do luksusowej klasy biznes. Każdy z docelowych siedmiu pasażerów będzie cieszył się odpowiednią ilością miejsca bez ryzyka spędzenia całej podróży w niekomfortowej pozycji. Dodatkową zaletą są powiększone tylne drzwi, które zdecydowanie ułatwiają wejście do ostatniego rzędu siedzeń. Samo wsiadanie może nastręczać nieco problemów ze względu na wysokie zawieszenie, ale odpowiedzią na niedogodności jest możliwość ręcznego sterowania wysokością auta. Dzięki niemu oprócz ułatwionego wsiadania o wiele prościej jest też zapakować do bagażnika BMW X7 liczne bagaże.

Płynny niczym luksusowy jacht

Czy samochód o tak imponujących wymiarach i masie własnej ponad 2,5 tony może prowadzić się lekko i komfortowo? Otóż tak. Nowe BMW X7 stanowi nową jakość jazdy i każdy, kto poznał tę maszynę, niechętnie wróci do poprzedniego samochodu. Wykorzystany w wersji xDRIVE40i 6-cylindrowy benzynowy silnik o mocy 280 koni mechanicznych osiąga prędkość 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Nieoceniony wkład w trakcie jazdy wnosi funkcja Executive Drive Pro, czyli aktywne stabilizatory przechyłów. Dzięki niej nadwozie jest usztywniane podczas wykonywania gwałtownych manewrów i na ostrych zakrętach. Przechyły są zniwelowane niemal do zera, a stabilność jazdy tak dużym samochodem nieporównywalnie większa.

Tak duże gabaryty mogą prowokować część potencjalnych klientów do rozmyślań nad możliwościami parkowania w polskich realiach stworzonych pod o wiele mniejsze samochody. Naprzeciw wątpliwościom wychodzą elektroniczne systemy ułatwiające zaparkowanie nawet w ciasnych przestrzeniach. Dzięki zestawowi kamer asystent parkowania wyręcza kierowcę w dopasowaniu się do miejsca parkingowego, a nawet potrafi samodzielnie odtworzyć ostatnio przejechane 50 metrów, by wydostać się z wąskiej uliczki.

Aby uprzyjemnić jazdę w warunkach innych niż gładki asfalt, bawarscy inżynierowie zaproponowali pakiet Off-Road, który zawiera cztery tryby jazdy w zależności od tego, czy pod kołami BMW X7 znajduje się żwir, piasek, śnieg czy kamienie. Dodatkowe możliwości ułatwiają poruszanie się w trudnych warunkach, lecz niezależnie od rodzaju powierzchni, największy SUV od BMW mknie po drodze niczym luksusowy jacht po gładkiej tafli lazurowej zatoki.

Odpowiedni do dużego załadunku

Prezentując gabaryty nowego BMW X7, nie sposób nie wspomnieć o imponujących możliwościach załadunkowych tego samochodu. W przypadku kompletu pasażerów pojemność bagażnika wynosi 326 litrów. Jeżeli potrzebujemy nieco więcej miejsca na obszerne bagaże, istnieje możliwość złożenia ostatniego rzędu foteli. Dzięki temu pojemność załadunkowa wzrasta do 725 litrów. W ekstremalnych przypadkach nowy SUV od BMW może nam zastąpić bagażówkę, ponieważ po złożeniu środkowego rzędu foteli i pozostawieniu jedynie dwóch miejsc otrzymujemy przestrzeń o pojemności aż 2120 litrów.

Zachęciły Cię możliwości tego obszernego, lecz zgrabnego i zwinnego BMW X7? Nasi profesjonalni doradcy w salonach dealerskich BMW M-Cars zapoznają Cię z całą gamą możliwości tego wyjątkowego samochodu. Koniecznie odwiedź jeden z salonów dealerskich i daj się zachwycić niebanalnym designem nowego SUV-a od BMW.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!