Bentley Continental GT i GTC – nowe zdjęcia

Premiera nowych wersji Bentleya Continentala – GT i GTC odbyła się podczas styczniowych targów motoryzacyjnych w Detroit. Samochody są wyposażone w silnik 4.0 V8 o mocy 507 KM. Producent właśnie opublikował najnowsze zdjęcia.

Bentley Continental i 4.0 V8

Bentley Continental GTCTurbodoładowana jednostka spod maski nowych odmian Bentley’a to widlaste V8 o pojemności 4.0 litra, generujące 507 KM przy 6000 obr./min. Największym atutem silnika jest maksymalny moment obrotowy, który wynosi aż 660 Nm i jest dostępny prawie w całym zakresie obrotów/min. – 1700 – 5000. Dzięki takim parametrom, masywny Continental przyspiesza do 100 km/h w niespełna 6 sekund. Silnik jest sprzężony z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów. Prędkość maksymalna Continentala z nowym silnikiem to 290 km/h.

Continental GT i GTC – nowy, ekonomiczny Bentley

Bentley Continental GT Nowa jednostka pozwala na znaczne zmniejszenie poziomu emisji CO2 oraz spalania. Obecne rezultaty pozwalają Continentalowi na przejechanie nawet 800 km na jednym, pełnym baku paliwa. Oszczędności są generowane dzięki wdrożeniu nowego systemu zarządzania pracą silnika. Podczas mniej obciążającej jednostkę jazdy, system odłącza połowę cylindrów. Samochód jest także wyposażony w system odzyskiwania energii z hamowania.

Wersje z silnikiem 4.0 V8 507 KM

Nowe detale stylistyczne Bentley’a

Bentley Continental GTCNowa jednostka jest dostępna w dwóch odmianach Bentley’a ContinentalaGT oraz GTC. Auta z silnikiem V8 zyskały kilka dodatkowych detali, m.in. chromowane końcówki wydechu, zmienioną atrapę chłodnicy i dodatkowy emblemat (czerwone tło). Modele są dostępne z 20 (standard) lub 21-calowymi, sześcioramiennymi felgami, które otrzymały nowe wzory. Wśród opcji znajdują się też nowe wersje i kolory wykończenia wnętrza. Oba modele posiadają napęd na wszystkie koła z rozkładem momentu obrotowego w stosunku 40:60.

Continental 6.0 640 KM wciąż na szczycie

Bentley Continental GTCNowe wersje zajmują w gamie marki miejsce poniżej flagowego Continentala z dwunastocylindrowym silnikiem 6.0 rozwijającym 640 KM. Odmiany GT i GTC zostały zaprezentowane w styczniu, na amerykańskim salonie samochodowym w Detroit. Te niezwykle ekskluzywne samochody, możemy teraz podziwiać, dzięki nowym zdjęciom, opublikowanym właśnie przez producenta.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!