Zakończenie XX Rajdu Dolnośląskiego

Zakończyła się tegoroczna edycja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) wygrał 20. Rajd Dolnośląski, ósmą, ostatnią w sezonie rundę mistrzostw kraju.

Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza), który tytuł zapewnił sobie już wcześniej, był drugi ze stratą 20,6 s.

Leszek Kuzaj i Jakub Gerber, jadący Skodą Fabią S2000 w barwach zespołu Skoda Castrol BP, wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej XX. Rajdu Dolnośląskiego, ostatniej w tym roku eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załogi biorące udział w tej rundzie, w ciągu dwóch dni miały do pokonania 18 odcinków specjalnych, zorganizowanych na asfaltowych trasach wokół Kłodzka.

Po przekroczeniu linii mety, Leszek Kuzaj powiedział: Bardzo cieszę się z wyniku i miejsca na podium. Biorąc pod uwagę to, że dopiero niedawno w pełni wróciłem do zdrowia i szukam swojego tempa, wynik jest satysfakcjonujący. Trasy były niesłychanie szybkie, co nas -zwłaszcza drugiego dnia – stawiało w niekorzystnej sytuacji w stosunku do aut N-grupowych. Nasz samochód z tą skrzynią nie jest w stanie pojechać tak szybko jak „N-ki”, a tu zdarzało się nam jechać przez długi czas na tzw. „odcięciu”. Ale najważniejsze jest to, że walka była od samego początku do końca i że braliśmy w niej czynny udział.

Załoga Skoda Castrol BP Team ukończyła Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej i na czwartym miejscu w kategorii aut S2000. Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji RSMP zajął duet Kajetan Kajetanowicz i Jacek Baran jadący samochodem Subaru Impreza, przed Michałem Sołowowem pilotowanym przez Macieja Barana (Ford Fiesta S2000).

Kuchar miał sporego pecha, z powodu problemów technicznych – awaria pompy wodnej – spóźnił się na przegrupowanie przed metą i dostał 90 sekund kary. Mimo to zachował czwarte miejsce w klasyfikacji rajdu.