Volvo V70 1.6D DRIVe z pięcioma gwiazdkami w ekoteście ADAC

ADAC – największa organizacja motoryzacyjna na świecie, w organizowanym corocznie ekoteście przyznała pięć gwiazdek samochodowi Volvo V70 1.6D DRIVe. Volvo V70 z silnikiem diesla jest pierwszym w historii autem zasilanym paliwem konwencjonalnym, które otrzymało w ekologicznym badaniu, pięć gwiazdek.

Volvo V70 Drive może nie jest demonem prędkości, 109 konny silnik, rozpędzą V70 do 100 km/h w 13,5 sekundy. Jednak spalanie jest rewelacyjne, średnio 4,9 l oleju napędowego na każde 100 km. Niskie zużycie paliwa oraz duży, 70 litrowy zbiornik paliwa umożliwia pokonanie w trasie ponad 1600 km na jednym tankowaniu. Dodatkowo wersja V 70 1.6D DRIVe Entry kosztuje w promocji tylko 114 100 PLN. Z pewnością wielu oszczędnych kierowców się skusi, na luksusowe i ekonomiczne kombi.

W większości testów Volvo V70 osiągnęło najniższy poziom emisji dwutlenku węgla wśród wszystkich aut w swojej klasie. Spośród ponad tysiąca modeli samochodów przetestowanych przez ekspertów technologicznych ADAC, zaledwie trzy inne modele osiągnęły tak samo dobre rezultaty jak V70 DRIVe – z czego dwa auta to modele hybrydowe, a trzecie jest zasilane gazem.

Testy zostały przeprowadzone w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego, a modele samochodów oceniono według kilku parametrów. Poza poziomem emisji dwutlenku węgla i cząstek stałych, testowano także między innymi wydajność systemu klimatyzacji.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!